EKONOMIKA – OCEŇOVÁNÍ MOTOROVÝCH VOZIDEL
STROJÍRENSTVÍ – POSUZOVÁNÍ TECHNICKÉHO STAVU MOTOROVÝCH VOZIDEL A AUTOOPRAVÁRENSTVÍ
POŽÁRNÍ OCHRANA – ZJIŠTĚNÍ PŘÍČIN POŽÁRŮ MOTOROVÝCH VOZIDEL

STANOVENÍ VÝŠE MAJETKOVÉ ÚJMY

Stanovení výše majetkové újmy způsobené poškozením motorového vozidla

Máte pochybnosti s vyčíslením škody způsobené při dopravní nehodě? Pak je nutné provést podrobný výpočet podle metodiky doporučené znaleckým standardem č.1/2005 s využitím expertního programu Audatex.

Jedním z prvních důležitých kroků při prohlídce vozidla je identifikace vozidla dle sedmnáctimístného kódu VIN. Nalezení tohoto kódu vyraženého na rámu či karoserii bývá někdy docela problém.Vnější vizuální prohlídka - Veškerá poškození karoserie i laku jsou při prohlídce zapsány do protokolu.
Přístrojová deska je také velmi důležitá informační oblast. Kromě počtu najetých kilometrů je možné při prohlídce zaregistrovat i svíticí kontrolku poruchy vstřikovacího systému motoru, nebo i problém s jiným bezpečnostním systémem jako je třeba ABS, ESP nebo airbag.Zjišťování možnosti předchozích oprav - Otázka, zda vozidlo bylo v minulosti bourané, bývá jedním z nejčastějších dotazů při nákupu vozu. Tuto skutečnost je možné s určitostí odhalit měřením tloušťky laku.
Pneumatiky - Při prohlídce je také prováděna důkladná kontrola pneumatik. Měří se hloubka dezénové drážky a zjišťuje se i jejich stáří. Takto označená pneumatika byla vyrobena v prvním týdnu roku 2001.Silná deformace PZ bočnice